Bursaspor FAN TOKEN Çıkaracağını Duyurdu

Türkiye’nin Süperlig şampiyonu olmuş kulüplerinden Bursaspor, Socios iş birliği ile $BUR etiketli bir taraftar Token çıkaracağını duyurdu.

Bursaspor Kulübünün en büyük başarısı 2009-10 sezonunda Süper Lig’i kazanarak, şampiyonluk yaşayan beşinci lig ekibi olmasıdır. Bursaspor’un Avrupa kupalarındaki en başarılı çıkışı ise, 1975’te Avrupa Kupa Galipleri Kupası’nın çeyrek finaline ulaşmasıdır.

$BUR Fan Tokenlar, Chiliz blok zincirinde basılan ve Chiliz’in taraftar etkileşim ve ödüllendirme mobil uygulaması Socios.com’da sahiplerine; oylamalarda oy kullanma hakkı, VIP ödüller, kulüp ve sponsor promosyonları ve oyunlara erişim sağlayan dijital varlıklardır.

Bursa merkezli kulüp, Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Göztepe ve Alanyaspor ile birlikte Socios.com kadrosunda yer alarak bir Fan Token başlatan altıncı Türk kulübü olacak. Socios.com ağında; Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, AC Milan ve ManchesterCity gibi büyük kulüplerin de yer alıyor.

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat şu açıklamaları yaptı: “Zor günleri geride bırakmak isteyen kulübümüzün taraftarlarıyla kenetlenişini dijital platformlarda da göstermek adına Socios.com ile yeni bir yola çıktık. Amacımız, taraftarlarımız ile kulübümüz arasında daha güçlü ve daha sürdürülebilir bir köprü kurmak. Bu anlamda $BUR Fan Token ile taraftarlarımız, kulüp kararlarında söz sahibi olabilecek, aynı zamanda da birbirinden değerli ödülleri, ayrıcalıkları da kazanabilme fırsatını elde edecek.”

Chiliz ve Socios.com’un Kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise “10 yıldan biraz daha uzun bir süre önce Bursaspor Süper Lig şampiyonu oldu. Kulüp geçmişinde takım ile tutkulu taraftarları arasında inanılmaz bir bağ oluşturan büyük başarılara sahip. Fan token’lar aracılığıyla kulüp geleceğe bakarken, taraftarlar da artık takıma her zamankinden daha yakın olma fırsatına sahip olacaklar. Bursaspor’u altıncı Türk kulübümüz ve 36. iş ortağımız olarak ağımıza dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

$BUR Fan Token lansman tarihi, fiyatı ve ilk oylamayla ilgili detayların ise yakında açıklanacağı bildirildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler