Bugatti Chiron 1500 Beygirlik Gücüyle Hız Rekoru Denemesi Yapacak

Dünyanın en hızlı otomobillerini üreten Bugatti markası yeni Bugatti Chiron modeliyle birlikte dünya hız rekorunu kırmayı amaçlıyor. Kısa bir süre önce otomotiv dünyasında Bugatti Chiron modeliyle birlikte dünya hız rekorunun kırılması için çalışmaların yapıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Uzun bir süre konuyla ilgili olarak sessizliğini koruyan Bugatti ise geçtiğimiz günlerde sessizliğini bozarak Bugatti Chiron modeliyle birlikte dünya hız rekorunun kırılması için çalışmaların yapıldığını kabul etti.

Markanın CEO’su tarafından yapılan açıklamalarda net bir şekilde Bugatti Chiron modelinin bir önceki amiral gemisi model Veyron Super Sport’tan daha hızlı olduğunun altı çiziliyor.

200’den Fazla Sipariş Aldı

Bugatti Chiron modeliyle birlikte dünya hız rekorunu kırmayı hedefleyen modelin hız rekoru için denemelere ne zaman başlayacağı şuan için bilinmiyor. Firmanın öncelikli olarak Bugatti Chiron modeli için aldığı 200’den fazla siparişi yetiştirmek için uğraştığı alınan son haberler arasında yer alıyor.

Dünya Rekoru Veyron Super Sport Modelinin

2010’da kırılan dünya hız rekoru da markanın Veyron Super Sport modeline ait. Saatte 431 kilometre hıza çıkabilen aracın elde ettiği rekoru Bugatti Chiron modeli ele alacak gibi görünüyor. Veyron Super Sport modelinden ne kadar hızlı olduğu henüz bilinmeyen aracın maksimum ne kadar hıza ulaşacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Bugatti Veyron Super Sport Performans Detayları

Şu an için dünya hız rekorunu elinde bulunduran Bugatti Veyron Super Sport modelinin bünyesinde 1200 beygir değerinde güç ve 1500 Nm değerinde tork üreten bir motor yer almaktaydı. Bugatti Chiron modeliyle birlikte bu değerlerin 1500 beygire ve 1600 Nm torka çıkarıldığı dikkatlerden kaçmıyor. W16 motor teknolojisine sahip olduğu ifade edilen Bugatti Chiron modelinin Veyron Super Sport modeline göre çok daha güçlü bir otomobil olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu sebepten dolayı da şimdiden yeni hız rekorunun sahibi olarak Bugatti Chiron modeli kabul edilebilir.

Kısa bir zaman içerisinde marka tarafından Bugatti Chiron modeliyle hız denemesinin ne zaman yapılacağının açıklanması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler