Bu Bilgisayarın Giriş Çıkış Portları Yok

Craob şirketi tarafından, herhangi bir bağlantı portu olmayan, kablosuz ve 7 mm inceliğinde bir tasarıma sahip, çerçevesiz dizüstü bilgisayar tanıtıldı.

Craob, konsept dizüstü bilgisayarı ile geleceği bugüne taşıyor. Craob X modeli, herhangi bir port girişi olmayan, tamamen kablosuz olarak bağlantı kurulan ve 7mm inceliğe sahip, çerçevesiz olarak tasarlanmış yeni bir ultrabook bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.

Portsuz Craob X Özellikleri:

Craob X modeli, henüz resmi olarak satışa çıkarılmadı. Ancak birçok özelliği belli oldu. Bu yeni tasarım bilgisayarda, Intel Alder Lake yongası bulunuyor ve en yeni dahili özelliklerle donatılmış. 

12.nesil Intel Core i7-1280P işlemcinin kullanıldığı bilgisayar, Iris Xe ekran kartına da sahip. 32 GB’a kadar LPDDR5 RAM, 2 TB PCIe SSD ve Wi-Fi 6E bağlantıyı destekliyor.  

Dizüstü bilgisayarda 4k çözünürlüğe sahip 13.3 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılmış. Çerçevesiz tasarım ve delikli bir ekran yer alıyor.

Giriş Portu Olmayan Dizüstü Bilgisayar Nasıl Çalışıyor?

Dizüstü bilgisayarın arkasına manyetik olarak bağlanan kablosuz şarj bir istasyonu bulunuyor. Ayrıca şarj işleminin yanı sıra, bazı bağlantı noktalarını da barındırıyor ve PortsHub görevi görüyor. 

Bilgisayarda; USB Tyle A/C, Thunderbolt, MiniJack, SD kart yuvası ve şarj cihazı bağlantı noktası gibi G/Ç portları, doğrudan kapağa takılan bir manyetik kablosuz şarj cihazında bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler