BMW Elektrikli Araç Reklamlarına Başladı

Otomobil üreticileri arasında dev firma BMW’nin ayrı bir yeri olduğunu söylemek gerekiyor. Zira Alman devi dünya üzerindeki en iddialı otomobil modellerini üreten firmalardan da bir tanesi. Bu zaman kadar oldukça başarılı teknolojilerle oldukça başarılı araçlar ortaya koyan BMW, tüm bu araçlarıyla beraber kullanıcı kitlesini de bir hayli arttırmayı başarmıştı. Üst düzen performans sunan yeni araçlarla beraber son dönemin en çok tercih edilen arkalarından da biri olan BMW, geçtiğimiz günlerde ise atık elektrikli araç teknolojileri üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Hatta bu alanda birçok yeni teknolojiye geçileceğinin de haberini veren dev araç markası elektrikli araç üretimine de başladı.

Reklam Filmleri Gelmeye Başladı

Bu noktada yeni sınıf olarak gösterilen elektrikli araç sınıfı için de BMW artık reklam filmlerine başladığını açıkladı. Uzaktan şarj ve benzeri yeni teknolojiler üzerinde çalışan BMW, geliştirdiği tüm bu teknolojilerle beraber son dönemin elektrikli araç kategorisinde aranan markalarından da biri olmuştu. Araçları yavaş yavaş satışa çıkmaya başlayan firma bununla beraber elektrikli araç teknolojileri için ürettikleri yeni arabalar için de reklam filmleri de çekmeye başladı. Birçok ülkede BMW tarafından çekilmiş reklam filmleri yayınlanırken söz konusu reklamlarda BMW’nin diğer markalara da gönderme yaptığı da gözlerden kaçmadı.

Tesla’ya Gönderme

Bu noktada dev marka bir diğer otomotiv devi olan Tesla’ya reklam filmi ile gönderme yaptı. Zira Tesla’nın da bu alanda en iddialı firmalardan biri olduğu biliniyor. Tesla’nın bu alanda epey bir başarı elde etmesiyle beraber BMW’de dev markayı kendisine rakip görmüş olacak ki reklam filminde de dev markaya atıfta bulunuldu. Dev markaya yapılan göndermeye karşılık Tesla nasıl bir cevap verecek bilinmez ama böyle devam ederse iki firma elektrikli araç teknolojisi üzerine yeni bir yarışa giriş yapacak. Bu yarışta kimin kazanan olacağını ise zaman gösterecek gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler