Bentley Mulsanne 53 Milyar Piksellik Fotoğraf İle Tanıtıldı

Dünyanın en lüks otomobil modellerini üretmesiyle bilinen Bentley markası yeni modelini tanıtırken tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Alışılmışın dışında bir yönteme başvuran lüks otomobil üreticisi Bentley markası Mulsanne modelinin tanıtırken 53 milyar piksel özelliğe sahip kamerayla çekilmiş fotoğrafı yayınlandı.

Ayrıntıların Modeli Mulsanne

Bentley Mulsanne modeli selefine kıyasla genişletilmiş aks mesafesiyle dikkatleri çekiyor. Bunun yanı sıra tasarım konusunda rakip tanımayan Bentley markası Mulsanne modelinde de farkını en iyi şekilde ortaya koyuyor. Tasarım olarak oldukça fazla ayrıntılara sahip olan Mulsanne modelinin en iyi şekilde tanıtılması amacıyla Bentley tarafından NASA teknolojisinin sahip olduğu 53 milyar piksellik makine aracığıyla fotoğrafı çekildi. Çekilen fotoğraf uzaktan olsa da fotoğrafa yaklaştıkça kalitede en ufak bir bozulma olmamakta ve bu sayede aracın tüm detayları en ince ayrıntısına kadar incelenebiliyor.

4425 Kat Büyütülebiliyor

Fotoğrafın 53 milyar piksellik NASA teknolojisiyle çekilmesi sayesinde fotoğraf 4425 kat daha kaliteden taviz verilmeden büyütülerek aracın detaylarına giriş yapılabiliyor.

Futbol Sahası Büyüklüğünde Bir Fotoğraf

Bentley’in yayınladığı fotoğraflarla oldukça büyük bir ilgi görmesiyle birlikte markanın tanıtım kapsamında amacına rahatlıkla ulaştığı ifade edilebilir. NASA teknolojisinden yararlanılarak çekilen fotoğrafın orjinaliyle basılması durumunda fotoğrafın futbol sahası büyüklüğünde olacağı da dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer alıyor.

Bentley Mulsanne Fiyatı ve Dikkat Çeken Özellikleri

Bentley Mulsanne modeli İngiltere’de 229 bin 360 Sterlin’den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek. Aracın tüm donanımlara sahip olan en dolu versiyonuna sahip olmak isteyenlerin 275 bin Sterlin’i gözden çıkarmaları gerekecek.

Dış tasarımı kadar Bentley Mulsanne modelinin oldukça iddialı bir iç tasarıma sahip olduğu ifade ediliyor. Yüksek kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla hazırlanan aracın içerisinde teknolojiden de ödün verilmediği belirtiliyor.

8 inç ekran büyüklüğüne sahip olan dokunmatik ekran üzerinden hem multimedya sistemi kontrol edilebiliyor hem de aracın sistemleri takip altına alınabiliyor. Ayrıca Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılarına da imkan veren aracın isteğe bağlı olarak arka koltukta oturanlar için de 10,2 inç ekran büyüklüğüne sahip tabletler yerleştirilebiliyor.

24 farklı deri seçeneğiyle satışa sunulan aracın kişilerin isteklerine ve zevklerine göre dizayn etmelerine de imkan sunuluyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler