Arcfox, Huawei Harmony OS Sistemli Elektrikli Aracını Tanıtacak

Çinli otomobil üreticisi Arcfox, Huawei’nin Harmony OS işletim istemini kullanan ve 5G desteğine sahip, lüks bir elektrikli aracı 17 Nisan’da Şangay’da yapılacak fuarda piyasaya sürecek.

Arcfox Alpha S HBT, 17 Nisan’da Şangay Motor Fuarında tanıtılacak. Bu araç, Arcfox ve Huawei tarafından ortaklaşa inşa edilen yeni nesil, akıllı ve tamamen elektrikli bir lüks sedan olacak.

Arcfox Alpha S HBT, kendi kendini süren elektrikli araçlar için Huawei’nin HI çözümünü alan ilk araçtır. Huawei HI Sistemi, 3. seviye otonom sürüş sağlamak için HiCar akıllı ekranını, Lidar teknolojisi ve 5G bağlantısı ile birleştiriyor. 

HBT, Huawei Bluepark Together’ın kısaltmasıdır. Huawei, Aralık ayında tasarlayıp geliştirdiği 96 hatlı orta ve uzun menzilli LiDAR ürünlerini duyurdu. Huawei’in Lidar’ı, sürüş sırasında küçük uzun mesafeli engeller, kısa durmalar, tüneller, kavşaklar vb. gibi çok yönlü senaryolar açısından zengin özelliklere sahip.

Baic Blue Vallery’nin resmi basın açıklamasına göre Huawei; araba üretmek yerine, otomobil üreticilerinin daha iyi arabalar yapmasına yardımcı olmanın amaçlandığı aktardı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler