Apple Parmak İzi Sistemi Netlik Kazanmaya Başladı

Akıllı telefonun dev markalarından biri olan Apple bu sene piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinde bir hayli değişikliğe gitmeye başladı. Henüz Apple tarafından doğrulanmamış olsa da tüm ortaya çıkan detaylar uzunca bir süre konuşulmaya devam ediyor. Bu noktada markanın en son konuşulan teknolojilerinden birisi de parmak izi teknolojisi. Öncelikle parmak izi sisteminin neden gündeme geldiğini hatırlayalım. Apple Parmak İzi Sistemi gündeme geldi çünkü marka yeni akıllı telefonlarında tasarımsal açıdan büyük değişikliklere gitme karar aldı ve bu durumda da parmak izi sensörlerinin okuyucuları tasarımsal değişikliklerin önünde engel olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Parmak İzi Sistemi Nasıl Değişecek?

Bu noktada yeni seri akıllı telefonlarda Apple Parmak İzi Sistemi nasıl değişecek merak konusu oldu. Bir kez daha hatırlatalım henüz bu konuda Apple’ın hiçbir açıklaması bulunmuyor. Haliyle Apple’ın açıklamaları olmadığı için şu an konu hakkında net bir söylemde bulunmak zor.

Apple Parmak İzi Sistemi

Fakat ortaya çıkan son patent görselleri Apple Parmak İzi Sistemi hakkında çok daha fazla detayı ortaya koymaya başladı. Apple Parmak İzi Sistemi hakkında yayınlanan patent görsellerinde markanın parmak izi için ana dokunmatik ekranları kullanacağı görüntüleniyor. Ana ekranların altında yer alan lazer parmak izi okuyucuları ile beraber doğrudan dokunmatik ekran üzerinden parmak izinin okunabileceği ortaya çıkıyor.

Apple Parmak İzi Sistemi Geliyor

Bu noktada Apple’ın aldığı patent gerçekse eğer markanın yeni seri akıllı telefonlarında bu şekilde bir kullanım görmüş olacağız. Asıl merak edilen konu ise parmak izi okuyucularının sadece belli bir ekran bölümünde mi kullanılacağı yoksa ekranın hemen her bölgesi için geçerli mi olacağı. Bu konuda da Apple’ın tanıtımlarını beklemek gerekecek.

Fakat genel kanıya bakacak olursak Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında tüm ekran sistemi için parmak izi okuyucu geçerli olacak. Yani sadece bir bölümde değil genel olarak ekranda parmak izi okuyucu sistemlerini kullanabileceksiniz. Tabi bunun için yine Apple’ın yapacağı yeni seri akıllı telefonların tanıtımını görmek ve bu tanıtımları izlemek gerekiyor. Ancak yeni teknolojiler bu şekilde doğrulanmış olacak. Aksi halde şu an hepsi birer iddia.

Popüler Haberler

İlgili Haberler