5G Hız Rekoru Kırıldı.. 5,23Gbps

Samsung Firması yapmış olduğu testlerde 5G indirme hız rekoru kırmayı başardı. Samsung, 5.23Gbps indirme hızına ulaşan ilk firma oldu. Üstelik bu başarıyı eski modeli S20+ ile gerçekleştirdi.

Samsung S20 Serisi

Samsung Electronics yaptığı açıklamada, E-UTRAN Yeni Radyo İkili Bağlantı (EN-DC) teknolojisini kullanan mobil operatörlerin bir 4G ağından yararlanarak 5G hızlarını ve kapsama alanını artırmasını sağlar. Samsung’un Güney Kore’deki laboratuvarında yapılan testlerde, 40 MHz’lik 4G frekansı ve 800 MHz’lik 5G frekansı mmWave’de birleştirilerek, tek bir telefonda 5,23Gb/sn hıza ulaşıldı. Samsung, yapılan test esnasında Samsung S20 + akıllı telefonu kullandı. Cihazda, 4G sinyaller, 5G sinyaller ve 4G/5G ortak bağlantı kullanıldı. Samsung en son 2020 yılındaki testlerinde 4.3GBps hızlara ulaşmıştı.

Başkan Yardımcısı ve Başkanı Ji-Yun Seol, “Bu gösteri sayesinde Samsung, 5G veri hızlarında bir başka çığır açan rekora imza atmaktan gurur duyuyor ve şimdi çift 4G ve 5G yaklaşımını kullanmanın gücünü doğrudan tek bir kullanıcıya sunuyor,” dedi.

Kaynak

Popüler Haberler

İlgili Haberler