2020 Yılına Kadar Satışa Sunulacak 15 Elektrikli Otomobil

Uzun süreden beri elektrikli araç teknolojileri üzerinde çalışmalar yürütülse de birçok markanın menzil sınırlaması sebebiyle istediklerini elde edemedikleri biliniyor. Günümüzde elektrikli otomobil üreticileri arasında lider konumda yer alan Tesla’nın modelleri 200 milden daha fazla yol alabiliyor. 2020 yılına kadar birçok otomobil üreticisi tarafından oldukça uzun menzillere sahip elektrikli otomobillerin piyasaya sunulacağı tahmin ediliyor.

Tesla Model 3 Önümüzdeki Yıl Gelecek

Tesla bu yıl içerisinde resmi olarak gün yüzüne çıkardığı Tesla Model 3’ü önümüzdeki sene itibariyle satışa sunmayı hedefliyor. Ayrıca markanın 2019 yılına kadar satışa sunmayı planladığı elektrikli modeller arasında Roadster modeli de yer alıyor.

General Motors Chevrolet Bolt EV Önümüzdeki Aylarda Çıkabilir

Teknoloji alanında kendini kanıtlayan General Motors ve Chevrolet iş birliği içerisinde ortaya çıkarılan Bolt EV modelinin önümüzdeki aylarda satışa sunulabileceği belirtilirken aracın 200 mil civarında bir menzile sahip olacağının ifade edilmesi büyük bir beğeni topluyor.

Audi e-tron quattro Q6 Olarak Satışa Sunulacak

Audi tarafından tanıtımı gerçekleştirilen e-tron quattro konsept modelinin 2018 yılı itibariyle Audi A6 model adı altında markanın ilk elektrikli SUV modeli olarak satışa sunulması bekleniyor.

310 Mil Menzile Sahip Mission E

Porsche tarafından geliştirilen ve şuan için konsept olarak Mission E olarak adlandırılan elektrikli otomobilin 310 mil menzile sahip olacağı belirtiliyor. 15 dakika içerisinde yaklaşık yüzde 80 şarj olabilecek model 2020 yılına kadar satışa sunulması beklenilen elektrikli otomobiller arasında yer alıyor.

Aston Martin RapidE Modelini Geliştirecek

Henüz konsept bir model olan RapidE’nin 2018 yılına kadar olan süreçte geliştirileceği ve aynı yılın sonlarına doğru da Aston Martin tarafından satışa sunulacağı belirtiliyor. Aston Martin bu model üzerinde Çin merkezli faaliyet gösteren Leeco firması ile iş birliği içerisinde çalışıyor.

Ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başlayan bu modellerin dışında 2020 yılına kadar satışa sunulması beklenilen diğer elektrikli otomobil modelleri ise şu şekilde belirtiliyor;

  • Faraday Future
  • Volkswagen Budd-E
  • Hyundai Ioniq EV
  • Citroen E-Mahari
  • Mercedes Benz (en az bir adet elektrikli aracı satış sunacak)
  • Ford (birden çok elektrikli aracı piyasaya çıkaracak)
  • Volvo (2019 yılında bir yeni model çıkaracak)
  • Nissan Leaf

Popüler Haberler

İlgili Haberler