2018 Model Mercedes A Sınıfı Görüntülendi

Alman otomobil devi Mercedes markası tarafından 2018 yılı içerisinde satışa sunulması beklenilen Mercedes Benz A Sınıfı modeli Almanya sokaklarında test edilirken casus kameralara yakalandı. Kamuflajlı bir şekilde test sürüşleri devam eden modelin aynı zamanda geliştirilme çalışmalarının da devam ettiği ifade ediliyor. Bu noktadan yola çıkılarak çok büyük olmasa da zaman içerisinde aracın birçok değişiklik gösterebileceği anlamı çıkarılabilir.

Özellikle Mercedes Benz A Sınıfı 2018 modelinin Audi A3 ve BMW 1 modelleriyle rekabet içerisine girmesi bekleniyor. Tasarım, performans, konfor ve teknoloji alanında büyük yenilikler ortaya koyan Mercedes’in A Sınıfı modelleri Avrupa genelinde olduğu gibi dünyanın büyük bir bölümünde de ilgi görüyor.

Mercedes Benz A Sınıfı modelinin yenileme çalışmalarında MFA1 platformunun geliştirildiği ve verimi artırmak adına hafifletmek için alüminyum taban sacı kullanıldığı belirtiliyor. Tasarım noktasında meydana gelen gelişmeler teknik olarak incelendiğinde önceki platforma göre aks açıklığının arttığı ve buna bağlı olarak da iz mesafesinde de artışın meydana geldiği ifade ediliyor.

Mercedes Benz A Sınıfı Motor Teknolojisi

Beklenildiği üzere 2018 Mercedes Benz A Sınıfı modellerinde de Mercedes ve Renault ortaklığında geliştirilen motorların kullanılacağı belirtiliyor. Hem dizel hem de benzinli olarak satışa sunulacağı tahmin edilen aracın muhtemel motor seçenekleri ise şu şekilde belirtiliyor;

  • 1.6 litre benzinli
  • 2.0 litre benzinli
  • 1.5 litre dizel
  • 2.0 dizel

2’si benzinli, 2’si dizel olmak üzere toplamda 4 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan bunların haricinde 10 farklı güç seçeneğiyle tercih edilebileceği ortaya çıkan teknik detaylar arasında yer alıyor.

Prizli Hibrit Versiyonu Geliyor

Benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanı sıra aracın ilk kez prizli hibrit versiyonunun da piyasaya sunulacağının kesinleştiği söyleniyor. Her ne kadar prizli hibrit versiyonunun kesinleştiği ifade edilse de bu versiyon bünyesinde yer alacak teknik ayrıntıların ve teknolojilerin sır olarak saklandığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Sürüş güvenliğini ve keyfini artıran teknolojilere ev sahipliği yapacak olan Mercedes Benz A Sınıfı 2018 modelinin satış rakamları konusunda da oldukça iddialı bir model olduğu biliniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler