100 Milyon Dolarlık Uçan Otomobil Yatırımı

Dünya internet devi Google’ın kurucuları arasında yer alan Larry Page tarafından uçan otomobil projeleri üzerinde çalışma yapan iki farklı şirkete yatırım yapıldığı açıklandı.

Google’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre dünyanın önde gelen milyarderlerinden olan Larry Page tarafından iki şirket için toplamda 100 milyon dolar değerinde yatırım yapıldığı iddia ediliyor. Google ve Larry Page tarafından ise konuya dair yapılmış her hangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Ayrıca yapılan yatırımların karşılığında Larry Page’in ne kadarlık bir hisse sahibi olduğu da bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Zee Aero ve Kitty Hawk Şirketleri Yatırımı Kaptı

ABD’de Kaliforniya merkezli faaliyet gösteren Zee Aero ve Kitty Hawk şirketlerinin elektrikli motora sahip uçan otomobil modelleri üzerinde çalışmalar yaptıkları belirtiliyor. Her iki firmanın da benzer projeler üzerinde çalıştığı görülmekte olup üretilmesi amaçlanan uçan otomobil modellerinin dikey bir şekilde iniş ve kalkış yapabilecek şeklinde tasarlandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Önümüzdeki günlerde Larry Page’in yapmış olduğu yatırımla ilgili olarak tüm ayrıntılarla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler