Anasayfa » Oto » Apple’ın Otonom Aracı Kameralara Yakalandı
Oto

Apple’ın Otonom Aracı Kameralara Yakalandı

Apple, her ne kadar otonom araç dünyasına rakiplerinden geç yatırım yapmaya başlamış olsa da, el attığı tüm teknolojilerde olduğu gibi bu teknolojide de iddialı gözüküyor.

Apple, bir Lexus RX450h SUV(Toyota’nın premium markası Lexus, Apple’ın stratejik ortaklarından biri) ile geliştirdiği otonom teknolojileri test ediyor.

Bir Bloomberg muhabiri, Apple’In Silikon vadisindeki tesislerinden birinin yakınlarında test edilen aracı fotoğraflamayı muvaffak oldu. Mevzubahis SUV, Google’ın test emelli kullandığı Waymo ile büyük benzerlik gösteriyor. 

apple otonom
apple otonom

 

Apple’ın objektiflere yakalanan otonom projesi

Lexus RX450h SUV; Apple tarafından optik kameralar, çeşitli sensörler ve radar sistemleri ile donatılmış. Araçta son derece gelişmiş bir LIDAR sistemi olduğu da düşünülüyor. LIDAR, lazer teknolojisi kullanarak bir nesnenin uzaklığını ve cinsini tespit eden bir yapı. Radarın aksine LIDAR’da radyo dalgalarından değil ışıktan istifade ediyor. Apple, kendi kendini sürebilen otomobillerinde hem radarı hem de LIDAR’ı aynı anda kullanacak. 

Apple, Uber veya Waymo’ya(önceden Google’a bağlı olan, şu anda ise bağımsız bir şirket) göre, otonom araç dünyasına geç adım attı. Apple’ın otonom araç projesi daha bitirmemiş olabilir fakat her şey netleştiğinde etkileyici bir proje haline geleceğinden eminiz. 

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıkla

Sosyal Medya Hesaplarımız

Trend Video

Webtekno Paylaşımıdır